Partnerzy:

Gabinet Fizjoterapii
Paweł Okolus

 

ul. Sienkiewicza 6

43-502 Czechowice-Dziedzice


Jak pracuję?

 

Zapraszam do zapoznania się z metodami które Państwu oferuję w swoim gabinecie. Opisy znajdziecie państwo poniżej.

Kinezyterapia

Suche Igłowanie

Flossing

Kinesio Taping

Terapia Mięśniowo-Powięziowa

Terapia Manualna

W swojej pracy z pacjentem wykorzystuję uznane i nowoczesne formy terapii. W zakładkach obok przedstawiam główne metody pozwalające mi na dobranie jak najlepszej terapii, dostosowanej do indywidualnych potrzeb moich pacjentów.

 

 

Kinesio Taping

 

metoda terapeutyczna polegająca na oklejaniu wybranych fragmentów ciała plastrami o specjalnej strukturze, jest jedną z metod plastrowania.

Terapia powięziowa

 

jest jedną z najnowszych koncepcji terapii manualnej, wykorzystywaną w leczeniu wielu dysfunkcji organizmu człowieka. Najnowsze badania wskazują na ogromną rolę powięzi jako struktury, która przenosi siły i napięcia tworzące się w naszym ciele podczas codziennego funkcjonowania.

Powięź to nieskończona sieć tkanki łącznej, która oplata nasze ciało. Wyróżniamy powięź powierzchowną i głęboką. Powięź powierzchowna leży pod skórą właściwą, zapewnia zapas wody i tłuszczu, ochrania ciało przed mechanicznymi deformacjami oraz stanowi kanał dla nerwów oraz naczyń krwionośnych. Powięź głęboka pokrywa i oddziela wszystkie organy naszego ciała. Zadaniem powięzi głębokiej jest zapewnienie swobody ruchu mięśni, jak również wypełnienie przestrzeni pomiędzy mięśniami , narządami wewnętrznymi, nerwami i naczyniami. Powięź nadaje kształt naszemu ciału, determinuje naszą postawę oraz daje podparcie dla układu mięśniowo-szkieletowego oraz narządów wewnętrznych.

Terapia manualna

 

to uznana metoda fizjoterapii, obejmująca badanie oraz leczenie czynnościowych zaburzeń układu lokomotorycznego. Stosuje się ją w chorobach nerwowo-mięśniowo-szkieletowych, a metody leczenia obejmują indywidualnie dobrane techniki manualne oraz ćwiczenia lecznicze

Suche Igłowanie (dry needling)

 

to nowatorski zabieg polegający na terapii mięśniowo-powięziowych punktów spustowych za pomocą igieł akupunkturowych  zazwyczaj o grubości 150-300 mikrometrów i długości od 15-50mm. Mięśniowo-powięziowe punkty spustowe (MPPS) mogą pojawiać się w okolicach brzuśca mięśniowego, w powięziach, na przebiegu włókien mięśniowych powierzchownych i głębokich. Główną przyczyną powstania MPPS są przeciążenia układu ruchu, urazy, naciągnięcia, długotrwała praca statyczna. Duży wpływ ma także stres, napięcie emocjonalne, problemy metaboliczne, niedobór witamin i mikroelementów (w szczególności witamin z grupy B oraz magnezu).

Flossing

 

Flossing polega na owijaniu bolesnego miejsca specjalną elastyczną gumą - flossbandem, co wywołuje czasowe niedokrwienie. Po kilku minutach zdejmuje się taśmę. Nagły powrót krążenia poprawia utlenowanie komórek i szybciej wypłukuje z nich szkodliwe metabolity. Ponadto wykorzystuje się pozytywne skutki zjawiska piezoelektrycznego, jakie powstaje w tkankach, oraz samą kompresję. Ogromne znaczenie odgrywa także ruch, który terapeuta poleca wykonywać pacjentowi: flossband przylega (a wręcz nawet można powiedzieć, że „przylepia” się) do skóry. Zatem, kiedy wykonujemy jakąś czynność, skóra przesuwana jest względem tkanki podskórnej, powodując poprawę przesuwalności powięzi. Dodatkowe manipulacje tej tkanki usuwają zrosty powięziowe. Jednak z kompresją oraz z wywoływaniem niedokrwienia wiąże się fakt, że metoda ta nie należy do najprzyjemniejszych. W trakcie trwania owinięcia, pacjenci odczuwają dyskomfort, a niektórzy także ból

Kinezyterapia

 

Leczenie ruchem, gimnastyka lecznicza. Podstawą tej dziedziny fizjoterapii są ćwiczenia ruchowe. Ruch staje się środkiem leczniczym, mającym wpływ na cały organizm.

gabinet@fizjoterapia-czechowice.pl

 513 788 828